justwatch.com ile kolayca film ve dizi bul…


Son yıllarda dijital film ve dizi platformlarının hızla yaygınlaştığını görmekteyiz. Ancak kanımca pek çok izleyicinin şikayeti kaliteli, iyi dizi ve film bulmanın zorlaştığı yönünde. Belli kaliteleri yakalayabilmek için pek çok kişi film önerileri almakta veya İMDB puanlarını referans görerek çeşitli yapımları izlemekte. Bazende tesadüfen film ve dizileri açıp tiksinerek kapatmakta.

“justwatch.com” ve mobil uygulamaları, film ve dizi seçimlerinizi bir hayli kolaylaştıracak. Uygulamada Netflix, Amazon Prime, Puhu, Blu tv, Mubi gibi platformlar ile Google filmler ve Apple tv alt yapıları taranıyor. Böylelikle izlemek istediğiniz filmlerin veya dizilerin hangi platformlarda bulunduğu ve fiyatlarını da görebiliyorsunuz. Örneğin Netflix abonesisiniz ve size sunulan içerikten de pek mutlu değilsiniz. Bu site ve uygulamalarında kapsamlı aramalar yapabiliyorsunuz. Ya da aramanızı tüm platformlar üzerinden yaparak belki izlemek istediğiniz dizi veya filmlere göre abonelikler almak veya iptal etmek için bilgi sahibi oluyorsunuz. Türler, İMDB puanları,  yıl vb seçeneklerle yapacağınız filtreli aramalar istediğiniz kalitedeki yapımları bulmayı kolaylaştıracak. Üstelik filmler ile ilgi İMDB puanları ve diğer izleyici puanlamalarını görmeniz de mümkün. Tek bir filmi aratıp hangi platformda olduğunu da görebiliyorsunuz. Uygulamanın veri tabanı oldukça geniş bu sebeple taranan filmlerin bir kısmının da bu platformlarda olmadığını ve hatta satışlarının olmadığını göreceksiniz.

Güzel özelliklerden birisi de izleme listeleri oluşturabiliyorsunuz. İMDB’yi düzenli kullanan sinema ve dizi izleyicileri için çok seveceklerini düşündüğüm bu site ve uygulamayı beğeneceğinizi umuyorum. En azından incelemeye değer.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.justwatch.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.